Nedret Ersanel’ın hayatı ve çalışmaları

Nedret Ersanel Türk Gazeteci Yazar 22 Nisan 1967 Ankara, Türkiye, 1990 yılında gazeteciliğe başladı. İşte Röportaj Dergisi, Söz Gazetesi, Hürses Gazetesi, Ateş Hattı Programı, İntermedya Ekonomi Dergisi, Macro Economy Dergisi, Global Gazetesi, Haber Extra Dergisi, Nokta Dergisi, Yenibinyıl Gazetesi, Sabah Gazetesi, TRT Türkiye’nin Sesi, Yeni Şafak Gazetesi, Star Gazetesi, Trend Dergisi, Focus dergilerinde çalıştı/yazıları yayınlandı.

Bu yayınların ait olduğu basın gruplarında gazetecilik yaptı. Muhabirlik, Kıdemli Muhabirlik, İstihbarat Şefliği, Haber Müdürlüğü, Genel Yayın Yönetmenliği, Köşe Yazarlığı görevlerini yürüttü.

Uluslararası ilişkilerin spesifik alanlarında; istihbarat ve örgütleri, kritik kişiler, gizli operasyonlar ve projeler, küresel ticari bağlantılar ve şirketler, dini örgütler ve global etkileri, “paranormal diplomasi“, uluslararası ilişkilerde gelecek kestirimi gibi benzer konularda yetkinleşti. Bu ve bağlantılı alanlarda birçok araştırma yayınladı. Çok sayıda televizyon, radyo, gazete ve dergilerde söyleşi ve görüşleri yayınlandı.

Ersanel halen, TvNet televizyon kanalında “Akıl Odası” programının yorumcusu ve Yeni Şafak Gazetesi’nin dış politika köşe yazarlığı görevini yürütmektedir.

Sarı basın kartı sahibi Ersanel’in yayınlanmış beş kitabı bulunmaktadır.

Nedret Ersanel’ın kitapları

Nedret Ersanel’in Katıldığı Tv Programları

Nedret Ersel Sıfırdan başlamıyoruz
Sıfırdan başlamıyoruz, her şeyi sıfırda eşitliyor, bir SIFIR önde başlıyoruz!
Nedret Ersel Kayıtdışı
Ertan Özyiğit ve Beyza Hakan ile Kayıt Dışı Nedret Ersanel 23 Haziran 2018
Nedret Ersanel Murat Ferman
Ertan Özyiğit ve Beyza Hakan ile Kayıtdışı Nedret Ersanel Murat Ferman 14 07 2018
Nedret Ersel Tvnet
Ertan Özyiğit Nedret Ersel Tvnet Net Bakış