Hasan Taşkın’ın hayatı ve çalışmaları

Hasan Taşkın 1965 yılında Rize’de doğdu. Eğitimini Eskişehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1988 yılında “Rizeliler” isimli derginin imtiyaz sahibi olarak aktif gazeteciliğe başladı. 1989 yılında “Vakıf Rize” dergisini kurdu. 1992 yılında Anadolu Ajansı bölge müdürlüğünde muhabir oldu. Trabzon’a atandı, burada önemli haberlere imza attı. Yeni Şafak, Sabah ve Nokta dergilerinde çalıştı. Bengitürk TV’de “Tam Saati” isimli canlı yayın programının yapımcılığı ve sunuculuğunu yaptı.

Dünyanın 42 ülkesinde 412 mağazası bulunan “Wenice” çocuk giyim markası ile “MOL Mağazaları”nın iletişim direktörlüğünü yaparak, bu şirketlerin çalışmalarını başta Türk basını olmak üzere dünya basınında yüzlerce kez haber olarak yansımasını sağladı. Bu çalışmalarından dolayı 2009 yılında KKTC’de kendisine “Yılın En İyi İletişimcisi” ödülü verildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı’na ait 3M ARGE A.Ş’ye genel müdür olarak atandı, sürdürdüğü bu görevi sırasında şirketin gelirleri yüzde 500 artış gösterdi. 2012 yılında Türk Telekom Basın Danışmanlığı görevine getirildi. Eskişehir’de Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı yönetim kurulu başkanlığı ile basın ve medya danışmalığı görevlerinde bulundu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Haberciler Derneği Kurucu üyesi ve Rize Vakfı üyesidir. Sarı basın kartına sahiptir.

Hasan Taşkın’ın kitapları

Hasan Taşkın’ın Katıldığı Programlar

Hasan Taşkın Akit Tv
Akit Tv Hasan Taşkın’la Tam Zamanı 25/11/2015