Didem Moralıoğlu’nun hayatı ve çalışmaları

Didem Moralıoğlu 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra CarrefourSA firmasında Pazarlama Müdürü olarak işe başladı. Şirkette 6 kişilik bir ekip ile bütçe yönetimi konusunda tecrübe kazan Moralıoğlu, Paris’te “Perakende, Pazarlama ve Mağaza Konsepti Oluşturma” konusunda eğitim aldı.

Demsa Holding ve Sarar A.Ş‘de perakende ve görsel pazarlama konularında görev aldı, 2003 yılında Nike Türkiye’de “Macro Marketing Manager” olarak işe başladı. Nike Türkiye’de üç buçuk yıl süren çalışmalarıyla, Avrupa’da “Yılın En İyi Görsel Pazarlama Ekibi” ve “Avrupa Ülke ve Pazarlama” alanlarında ödüllerin alınmasında önemli rol oynadı. Daha sonra kariyerinde kendisi için önemi büyük olan, Garanti Bankası “Visual Marketing Manager” olarak 2006 yılında işe başladı. Uluslararası bir marka yönetim firması ile birlikte şu anki Garanti Bankası’nın marka imajının oluşturulmasında proje yöneticisi olarak görev aldı.

Danışmanlık hizmeti kapsamında; markanın sektörde konumlandırılması, pazarlama departmanının yapılandırılması, reklam kampanyaları, PR çalışmaları, direct marketing projeleri, etkinlikler ve sponsorluklar, görsel pazarlama, konsept ve iş geliştirme, marka rakip analizi ve medya planlamaları gibi birçok konuyu çalıştığı markalar ile beraber deneyimleme imkanına sahip oldu. Bu markalardan bazıları; Forever New, Max Fashion, VeroModa, Pieces, GNC Türkiye’dir. Markaların rakipleri arasında farklılaşması için önemli çalışmalara imza attı.

Didem Moralıoğlu’nun kitapları