Dr. Deniz Kite’in hayatı ve çalışmaları

Dr. Deniz Kite Avusturya’da mediatörlük eğitimini aldığı günden bugüne gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla on üç yıllık uluslararası arabuluculuk ve 25 yıllık iş tecrübesine sahiptir. Türkiye’nin ilk mediasyon merkezlerini açmış, ilk arabuluculuk eğitimlerini planlamış ve ilk profesyonel mediatörlerini yetişmiştir. Adalet Bakanlığı, Barolar ve Ticaret Odaları ile çalışmaları da dahil olmak üzere mediasyon alanında pek çok pilot projeyi hayata geçirmiş ve binlerce saati aşan ticari, kültürlerarası, şirket içi ve grup mediasyonu tecrübesine sahiptir.

Aralarında Cumhuriyet Gazetesi de olmak üzere ulusal ve uluslararası medyada çok sayıda yayına imza atmıştır. Profesyonel yaşamının yanı sıra 1988’de Astroloji eğitimi almış, ilk kez 1989 yılında gittiği Uzak Doğu’da meditasyon çalışmalarına başlamış, I Ching öğrenmiş ve öğretmiştir. Şifacılığa olan inancıyla Reiki’yle tanışmış, sevgili Gülüm Omay’la yürüttüğü çalışmalar sonunda Reiki Ustası / Master seviyesine gelmiş ve Acıbadem Hastanesi bünyesinde kanser hastası yakınları ile çalışmalar yürütmüştür. Semboller ve mitolojiye duyduğu ilgi ile Joseph Campbell Foundation’ın Türkiye Temsilcisi olmuş ve bu kuruluşun Mitoloji Toplantılarını Simurg Çemberi adı altında Türkiye’de gerçekleştirmeye başlamıştır.

Eğitim verdiği kurumlardan bazıları şunlardır: Istanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Harp Akademileri Komutanlığı, Marks & Spencer, KOSGEB, Coca-Cola, Bürotime, Schindler Asansörleri, Ankara Barosu, Kayseri Ticaret Odası, Konya Ticaret Odası, Adana Ticaret Odası, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası, ABIGEM Gaziantep, ABIGEM Adana, ABIGEM Denizli, ABIGEM Trabzon, ABIGEM Konya, ABIGEM Kayseri, PERYÖN, EDAK, Adana ve Istanbul’da farklı Lions Klüpleri, Istanbul ve Adana’da farklı Rotary Klüpleri, Genç Liderler Akademisi, Istanbul Genç İş Adamları Derneği, Gaziantep Genç İş Adamları Derneği, BERA Konya, BERA Antalya, Hotel Lykia Lodge, Acıbadem Hastanesi Adana, Konya Özel Hastaneler, Kasyeri Elektrik İdareleri AŞ, Aksa Jeneratörleri, Anadolu Yaldız.

Dr. Deniz Kite’in kitapları