Mehmet Ali Bulut’un hayatı ve çalışmaları

1954 yılında Gaziantep’te doğdu Mehmet Ali Bulut.1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı fakültenin Tarih Bölümü’nde doktora tezi hazırlamaya başladı.

1979 yılında Tercüman Gazetesi’ne girdi. Tercüman Kütüphanesi’nin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu. Daha sonra gazetenin haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı, burada müdür oldu. 1991 yılında haber koordinatörü olarak Ortadoğu Gazetesi’ne geçti. Burada beş yıl köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı.

1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na geçti. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, O’nun haber müdürlüğü döneminde Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük “görüntülü haber ajansı” konumuna yükseldi. 1997 yılında İHA’dan ayılmak zorunda kaldı. Bir grup arkadaşı ile birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Finansal sıkıntılardan dolayı ajansı kapattı. 1999 yılında BRT TV’ye girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı.

2001 yılının Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Basın Danışmanlığı” görevine getirildi. Üç yıl bu görevde kaldı. Bir süre Ali Müfit Gürtuna’nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Turkuaz Hareketi’nin oluşmasında büyük katkısı oldu.

Bugün Gazetesi Yurt Haberler Müdürü olarak çalışan Bulut, emekli ve sürekli basın kartı hamilidir.

Mehmet Ali BULUT’un kitapları

Mehmet Ali BULUT’un Katıldığı Programlar

mehmet ali bulut kral ve ben
Kral ve Ben 35. Bölüm Mehdi, Mesih ve Deccal TEK PART
Mehmet ali bulut Kolaj video
Kral ve Ben 37 Bölüm Konu: Kolaj (Derleme Bölüm)