Erhan Altunay’ın hayatı ve çalışmaları

Erhan Altunay, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde yapmış, Hacettepe Üniversitesi’nde Nükleer Enerji Mühendisliği okumuştur. Üniversite sırasında Fraktaller üzerine çalışmış; Mandelbrot Kümesi’nin ilk uygulamalarını Dr. Erol Çubukçu ile gerçekleştirmiştir; ayrıca Kuantum Fiziği ve Zaman üzerine de çalışmıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansı yapmıştır. Radyoculuk hayalini çeşitli radyolarda ve TRT’de radyo programları yaparak gerçekleştirmiştir. Mitoloji ve paganizm araştırmaları hayatının vazgeçilmezlerinden olmuştur. Bu konuda birçok medyada yazıları yayınlandı ve söyleşiler, röportajlar gerçekleştirmiştir.

İlk yayını dinler tarihinin çok merak edilen konularından birine aittir. Enoch Kitabı’nın önsözü ve dipnotları okuyucunun ilgisini çektmiştir. Daha sonra Türkiye’de ilk Wicca kitabı olan “Kadim Cadılık Öğretisi”ni ve yine Türkçe’de ilk paganizm kitabı olan “Paganizm 1; Kadim Bilgeliğe Giriş”i çıkarttı. Ayrıca “Mısır’ın Ölüler Kitabı” ve “Tibet’in Ölüler Kitabı” gibi iki önemli kaynağın yayınlanmasında katkıda bulunmuştur.

İngilizce, Fransızca ve Lâtince bilen yazar ayrıca Paganizm, mitoloji, sinema ve müzik konusunda çeşitli seminerler vermektedir.

Erhan Altunay’ın kitapları

Erhan Altunay’nı Katıldığı Programlar

Erhan Altunay kayıtdışı
Kayıtdışı Kanal 24 Ertan Özyiğit 24 Tv Erhan Altunay 02 Mart 2018
Erhan Altunay Yeni Düzen ve Dijital Para
Kayıtdışı Yeni Düzen ve Dijital Para Ertan Özyiğit Beyza Hakan ile Erhan Altunay 05 01 2017
Erhan Altunay Sıfırdan başlamıyoruz
Sıfırdan başlamıyoruz, her şeyi sıfırda eşitliyor, bir SIFIR önde başlıyoruz!