Ata Nirun’un hayatı ve çalışmaları

Ata Nirun 1949 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi, Güneş Koleji, Berlitz Language School ve İÜ İşletme Fakültesi İstatistik ve Demografi Bölümü’nde eğitim aldı. 1963 – 1970 yılları arasında müzikle uğraştı. 1973 – 1982 yılları arasında Eczacıbaşı A.Ş.’de çalıştı ve IBM Computer Management Lisansı aldı. Nottingham Parapsychology Institute’de çalışmalarda bulundu.

1988 yılında “Dönemli Yayıncılık”ın temsilcisi olarak İzmir’e gitti. İzmir’de Yeni Asır ve Bugün gazetelerinde köşe yazarlığı, İzmir Kültür ve Sanat Festivali’nde yöneticilik yaptı. 1990 yılında Bilgi Üniversitesi‘nin temeli olan Alo Bilgi Telekom A.Ş.’nin kurucuları arasında yer aldı. Aynı dönemde Hürriyet Gazetesi’nde, Interpress ve Intermedya Yayıncılık’ta görev aldı. ATV ve Kanal 6‘da yayın danışmanı ve yapımcı olarak çalıştı. Aynı süreçte Oxford Üniversitesi’nde “cooperative psikoloji” workshoplarına katıldı ve “Psikoloji Danışmanlığı” sertifikasını aldıktan sonra ABD’ye geçerek New York Film – TV Academy‘de eğitim aldı.

İzmir Ege TV’nin ve Gazete Ege’nin kuruluşlarında yer alarak genel koordinatör ve köşe yazarlığı görevlerinde bulundu. 1996 – 1998 döneminde AD Yayıncılık’ta yayın yönetmeni olarak Fenomen Dergisi’ni yayınladı. 1999 yılında Doğan Online’da “internet provider” olarak görev aldı. 2001-2002 yıllarında İzmir’de Aula Yeni Çağ Terapi Merkezi‘ni kurdu ve Star Gazetesi’nde görev aldı. 2004-2006 yılları arasında Bodrum Kent TV’de yapımcı olarak çalıştı. Elite Line ve Trend Ege dergilerini yayınladı.

1980’lerden bu yana mitolojik, arkeolojik, fotografik araştırmalar ve belgesel film çekimleri için birçok ülkeye gitti. Hala ruhsal gelişim ve medya danışmanlığının yanı sıra, kitap yazıyor ve çeşitli ülkelerde incelemeler yapıyor.

Ata NİRUN’nın kitapları

Ata NİRUN’nın Katıldığı bazı Tv Programları

Ata Nirun Kayıtdışı
Kayıtdışı Ertan Özyiğit Beyza Hakan ile Ata Nirun 09 Şubat 2018
Ata Nirun Adolf hitler kimdir
Kayıtdışı Kanal 24 Ertan Özyiğit Beyza Hakan ile Ata Nirun 20 04 2018
Ata Nirun Gizemli Dosyalar
Kral ve Ben 59. Bölüm Ertan ÖZYİĞİT ile Ata NİRUN Gizemli Dosyalar
Ata Nirun Kayıp Uygarlıklar
Kral ve Ben 61. Bölüm Ertan ÖZYİĞİT ile Ata NİRUN Gizemli – Kayıp Uygarlıklar
Ata Nirun TVem
TVEM’de yayınlanan 21 Yüzyıl şifreleri programında Ata NİRUN’un Ertan ÖZYİĞİT konuk oldu
Ata Nirun Zaman Yolcusu
Zaman Yolcusu ezoterik semboller ve şifreleri